HOME

Home

Jeśli chcesz poczuć ciepłą domową atmosferę, spędzić noc w jednym z pokoi urządzonych w różnych stylach np. orientalnym, oceanicznym, leśnym, francuskim, skandynawskim czy wiejskim, zjeść śniadanie i odpocząć w hamaku na słonecznym tarasie. Odwiedź nas.
Przyjazny Adventura hostel w Warszawie prowadzony jest przez wieloletnich podróżników, którzy czerpali inspiracje z innych krajów. Hostel oferuje pokoje wielo i dwuosobowe z prywatną łazienką, gdzie każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Adventura hostel posiada 27 miejsc noclegowych (więcej informacji na Meteorze). Każdy pokój posiada indywidualny klimat. Możesz spędzić czas w pokoju górskim z kominkiem, oceanicznym, wiejskim, leśnym i orientalnym. W pokojach, jak i w całym hostelu oglądać można zdjęcia podróżników, rysunki, pamiątki z podróży. Goście mają dostęp do widnej kuchni, jadalni, tarasu, ogrodu i kącika podróżniczego. Z tarasu z trzeciego piętra można zobaczyć zieloną część Warszawy.

Hostel Oferuje:

 • Recepcja 24h/7
 • Jadalnia i kącik wypoczynkowy
 • 4 x łazienki (3xprysznic, 2x wanna, bidet, wc)
 • Darmowe Wi-Fi w całym hostelu
 • W pełni wyposażoną kuchnię
 • Darmową kawę, herbatę, wodę – przez całą dobę!
 • Lodówkę z kostkarką do lodów i filtrowaną zimną wodą
 • Możliwość odpoczynku w hamaku
 • Szafki zamykane na kluczyk
 • Świeża pościel
 • Miejsce na przechowanie bagaży
 • Taras z widokiem na zieloną Warszawę
 • Ogród do dyspozycji gości
 • Możliwość skorzystania z pralni
 • Żelazko i deska do prasowania
 • Darmowe ręczniki i pościel
 • Możliwość skorzystania z usług licencjonowanego przewodnika
 • Pomoc przy planowaniu dalszych podróży po Polsce i Europie
 • Na miejscu: najświeższe informacje o imprezach i innych wydarzeniach
 • Mapy Warszawy, Mazowsza i inne materiały dla aktywnych turystów

Aktualności

POKOJE I REZERWACJA

PRZYTULNY APARTAMENT

Przytulny Apartament

Komfortowe mieszkanie dla 2 osób przy ul. Zwycięzców (5 min pieszo od naszego hostelu). W mieszkaniu jest kuchnia, łazienka z brodzikiem, pralka, telewizor z kablówką, wifi oraz balkon. Kawa i herbata gratis.

od 150 zł
APARTAMENT MODERN

Apartament dwuosobowy typu studio przy ul. Radziłowskiej (4 min. pieszo od naszego hostelu). W pokoju znajduje się aneks kuchenny, łazienka z prysznicem, telewizor z kablówką oraz dostęp do wifi. Kawa i herbata gratis.

od 150 zł
APARTAMENT FRANCUSKI

Przytulne mieszkanie dla dwóch osób z małym aneksem kuchennym, czajnikiem, telewizorem z kablówką, dostępem do wifi, łazienką  i balkonem z widokiem na klimatyczną ulicę francuską. Kawa i herbata gratis.

od 150 zł
APARTAMENT SKANDYNAWSKI

Komfortowy i nowoczesny apartament dla 2 osób przy ul. Walecznych (5 min pieszo od Adventura Hostel). W mieszkaniu aneks kuchenny, lodówka, łazienka, pralka, telewizor, wifi oraz widok na ogród. Kawa i herbata gratis.

od 150 zł
POKÓJ WIEJSKI

Pokój 3-osobowy z prywatną łazienką i telewizorem z kablówką. W pokoju znajdują się akcenty dekoracji i zdjęcia z polskiej wsi.

od 160 zł
POKÓJ OCEANICZNY

Pokój 6-osobowy z ogólnodostępną łazienką. Aranżacja pokoju sprawi, że Goście poczują się jak na oceanicznej plaży. Tuż obok pokoju znajduje się słoneczny taras z widokiem na zieloną Saską Kępę.

od 55 zł/os
POKÓJ GÓRSKI

Pokój 8-osobowy, z ogólnodostępną łazienką. W pokoju znajduje się kominek, który nadaje wnętrzu ciepło górskiej chaty. W pokoju oglądać można zdjęcia szczytów górskich z całego świata.

od 50 zł/os
POKÓJ LEŚNY

Pokój 5-osobowy z ogólnodostępną łazienką.W pokoju mural z lasem oraz balkon z widokiem na piękny ogród. Wypocznij w ciszy polskiego lasu.

od 55 zł/os
POKÓJ ORIENTALNY

Pokój 3-osobowy z ogólnodostępną łazienką, widokiem na ogród, urządzony w stylu orientalnym.

od 60 zł/os
CZĘŚĆ WSPÓLNA

Do dyspozycji gości, przestronna kuchnia, jadalnia i kącik wypoczynkowy z dużym telewizorem i tv. kablową. Na ścianach widnieją podpisy gości z całego świata. W hostelu mamy farby, pędzle i jesli ktoś ma ochotę może zostawić ślad po sobie.

Lokalizacja

Hostel jest usytuowany przy ulicy Francuskiej 11 a, w zielonej, artystycznej i międzynarodowej części miasta – Saskiej Kępie, 4 minuty spacerem od Stadionu Narodowego, plaży miejskiej i brzegu Wisły. Od centrum miasta dzieli nas jeden z najstarszych i najpiękniejszych warszawskich mostów – Most Poniatowskiego, z którego rozciąga się przepiękna panorama Warszawy i rzeki Wisły – (do centrum 8 min. bezpośrednim autobusem nr.117). Francuska znajduje się tuż przy Rondzie Waszyngtona, skąd można dojechać do niemal każdego zakątka Warszawy. To wyjątkowe położenie wyróżnia nas spośród innych podobnych noclegów w hostelach w stolicy.

Jest to doskonała lokalizacja dla turystów, stawiających na bliskość atrakcji turystycznych, centrów kulturowych, najlepszych i klimatycznych kawiarni, pub-ów i międzynarodowych restauracji, z drugiej strony ceniący sobie bezpieczeństwo, klimat starej Warszawy, zieleń i ciszę, aktywny wypoczynek (nieopodal najlepsze w Warszawie trasy rowerowe wzdłuż Wisły).

Francuska już od dawnych lat uważana była przez mieszkańców, za miejsce warszawskiej bohemy artystycznej. W kawiarniach na ulicy przesiadywała sławna polska poetka i autorka piosenek Agnieszka Osiecka. Hostel znajduje się tuż przy Jej pomniku. Niejednokrotnie w restauracjach i kawiarniach można spotkać wielu współczesnych polskich artystów. Ulica jest pełna uroku. Zachowała wiele ze starego, przedwojennego stylu. Dziś jest uważana za jedną z najbardziej klimatycznych ulic Warszawy. Porośnięta drzewami po obu stronach, sprawia wrażenie alei.

Wskazówki:
Idąc do nas od Ronda Waszyngtona podziemiami, kierujcie się na ul. Francuską (Saska Kępa), pierwsza ulica w prawo od ronda gdy jedziecie/idziecie z centrum. Teraz już tylko 4 minuty spaceru wzdłuż zieleni i uroczych kawiarni. Gdy dojdziecie do pomnika Agnieszki Osieckiej siedzącej przy stoliku Rue de Paris jesteście już prawie „w domu” , jesteśmy sąsiadami kawiarni. Dojdźcie do POCZTY – to jest nasz budynek, wciśnijcie na domofonie 10, jeszcze trochę schodów i Witajcie u przyjaciół podróżników, przyjmiemy Cię z otwartymi rękoma.

dwCentralnyZ DWORCA KOLEJOWEGO WARSZAWA- CENTRALNA (ok. 12 minut):

Autobus: – nr 117 w kierunku Praga, wysiąść na przystanku Francuska, po 2 minutach spaceru jesteście przy Adventura hostel lub 507,517, 521, 158 – wysiąść na przystanku Rondo Waszyngtona, skręcić w ulicę Francuską
Tramwaje kierunek Praga: Dojedziecie do nas każdym tramwajem jadącym w kierunku Pragi 7, 8, 9, 22, 24, 25 – po 8 min wysiąść na przystanku Rondo Waszyngtona przy Stadionie Narodowym, następnie w podziemiach kierować się na prawo w ulicę Francuską po 4 minutach spaceru jesteście przy Adventura hostel
Autobusy nocne : – N 24, N72 – wysiąść na przystanku Rondo Waszyngtona, kierować się na Francuską po 4 minutach spaceru dojdziecie do Adventura hostel.
jakdojade Sprawdz dojazd

dwWschodniZ DWORCA KOLEJOWEGO WARSZAWA-WSCHODNIA (10 minut):

Autobus: nr. 146 wysiąść na przystanku Francuska, stąd 2 min spacerem do Adventura hostel.Tramwaj: nr 7, 22, 77, wysiąść na przystanku Rondo Waszyngtona, kierować się na ulicę Francuską po 4 minuta spaceru dojdziecie do Adventura hostel
jakdojade Sprawdz dojazd

dwZachodniZ DWORCA WARSZAWA ZACHODNIA (25 minut)

Autobus: przystanek po drugiej stronie dworca, autobus nr 517, 158, wysiąść na przystanku Rondo Waszyngtona, kierować się na ulicę Francuską po 4 minuta spaceru dojdziecie do Adventura hostel

jakdojade Sprawdz dojazd

lotniskoChoppinZ LOTNISKA OKĘCIE IM. FRYDERYKA CHOPINA (ok. 40 minut):

Autobus: nr 175 wysiąść na przystanku D.H. Smyk, stąd wsiąść w dowolny tramwaj w kierunku Pragi i wysiąść na przystanku Rondo Waszyngtona, kierować się na prawo w ulicę Francuską po 4 minutach spaceru jesteście przy Adventura hostel.Autobus: nr 175 wysiąść na przystanku D.H. Smyk, stąd przesiąść się w autobus nr 117 i wysiąść na przystanku Francuska, stąd 2 minutach spacerem do Advetura hostel
Autobus: 188 w kierunku Gocławek . Wysiąść na przystanku Saska, stąd 10 minut spacerem do Adventura hostel

jakdojade Sprawdz dojazd

lotniskoModlinZ LOTNISKA MODILN (ok. 45 min):

Schuttlebus do stacji kolejowej Modlin. Wsiąść do pociągu PKP Koleje Mazowieckie kierunek Lotnisko Okęcie. Wysiąść na Dworcu Warszawa Centralna. Przesiąść się do:
Autobusy: nr 117 w kierunku Pragi– 8 min, wysiąść na przystanku Francuska stąd ok. 2 minut spacerem do Adventura hostel Tramwaje z Dworca Warszawa Centralna: nr 7, 8, 9, 22, 24, 25 w kierunku Pragi – 8 min, wysiąść na przystanku Rondo Waszyngtona; stąd ok. 4 minut spacerem do Adventura hostel.

jakdojade Sprawdz dojazd

qrcode

Ekipa

Aleksandra

Ola

Pedagog, antropolog kultury, tłumacz i pilot wycieczek. O Warszawie wie wszystko. Zna jej każdy zakamarek, najstarsze legendy i anegdoty i może o niej opowiadać godzinami, nie zanudzając nikogo przy tym. Umie znaleźć wspólny języki, zainteresować rozmową i opowieściami tych najmłodszych i najstarszych. Interesuje się ludźmi i formami w jakich przechowują pamięć o sobie. Jeździ z podróżnikami w roli pilota wycieczek po Polsce i Europie. Szpera w klimatach i kulturach różnych narodów. Lubi zadawać pytania i podróżować.

Jacek

jac_profil_1

Menadżer hostelu Adventura. Fotograf i podróżnik. Przejechał autostopem przez Tybet. Pokonał kilka najniebezpieczniejszych himalajskich dróg lokalnymi środkami transportu. Uczestniczył w wyprawie na Pustynię Gobi, poznawał życie kambodżańskich wiosek, przemierzał góry Kashmiru. To tylko niektóre z miejsc gdzie dotarł. Jest m.in. laureatem nagrody Grand Prix wystawy Fotoglob 15. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów,zdobywcą nagrody „Kadry Roku 2014”, zdobył nagrodę za reportaż ze swojej wyprawy „Lądem do Indii” Jest autorem wielu wystaw fotograficznych w kraju i za granicą.

Warszawa z Przewodnikiem

Śpisz u nas? To znakomicie. A kiedy już się wyśpisz……oglądaj z nami Warszawę!

Buszujemy z Wami po Warszawie,artystycznej, muzealnej, zabytkowej, rowerowej, starej, żydowskiej i tej trochę ukrytej, egzotycznej albo nieoczywistej dla oka turysty. No i przede wszystkim o tej, której nie ma a jest! Bo Warszawa to miasto magiczne i broni swoich tajemnic.

Współpracujemy także z renomowanymi przewodnikami!

Oferta skierowana jest zarówno dla turystów indywidualnych jak i grup zorganizowanych

Oto kilka przykładowych propozycji

 • Warszawa Królewska,
 • Stare i Nowe Miasto,
 • Muzeum Powstania Warszawskiego,
 • Spacer po Pradze i Saskiej Kępie,
 • Nocna Warszawa rowerowo,
 • Rowerem wzdłuż Wisły.

 

Sztuka Taniego Podróżowania

I. Podstawy taniego podróżowania, czyli jakie zasoby powinniśmy mieć.
II. Cel naszej podróży, czyli pierwszy plan;

 • Gdzie, dlaczego, kiedy, jak i za ile?

III. Jak obniżamy koszty poprzez:

 • Wybór sposób transportu (dotarcia do celu i na miejscu),
 • Poszukiwanie tanich połączeń. Promocje w regularnych liniach czy tanie linie lotnicze?
 • Przygotowanie się do lotów, np. jak przygotować bagaż,
 • Wybór sposobu zakwaterowania. Jak i jaki sposób noclegu będzie najlepszy,
 • Zebranie informacji o danym kraju, np. czy warto żywić się na mieście,
 • Poznanie lokalnych zwyczajów, np. czy można się targować i jak,
 • Oszczędzanie od samego początku, a więc gdzie szukać zniżek i promocji na koszty związane z podróżą.

IV. Na miejscu, czyli weryfikujemy informacje

 • Jak postępować po dotarciu do wybranego celu,
 • Na co zwracać uwagę?

Lokalne atrakcje

Zamek Królewski

pl. Zamkowy 4
tel. 22 355 51 70
www.zamek-krolewski.pl

Centrum Nauki Kopernik

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20
tel. 22 596 41 00
www.kopernik.org.pl

Muzeum Łazienki Królewskie

ul. Agrykoli 1
tel. 504 243 783
www.lazienki-krolewskie.pl

Muzeum Pałac w Wilanowie

ul. St. Kostki Potockiego 10/16
tel. 801 011 779, 22 842 07 95
www.wilanow-palac.art.pl

Muzeum Fryderyka Chopina

ul. Okólnik 1
tel. 22 441 62 51
www.chopin.museum

Muzeum Powstania Warszawskiego

ul. Grzybowska 79
tel. 22 539 79 05
www.1944.pl

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

ul. Jazdów 2
tel. 22 628 12 71
csw.art.pl

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki

pl. Małachowskiego 3
tel. 22 556 96 00
www.zacheta.art.pl

Muzeum Wojska Polskiego

Al. Jerozolimskie 3
tel. 22 629 52 71
www.muzeumwp.pl

Muzeum Techniki

pl. Defilad 1 , Pałac Kultury i Nauki
tel. 22 656 67 47
muzeumtechniki.warszawa.pl

Państwowe Muzeum Archeologiczne

ul. Długa 52
tel. 22 504 48 00
www.pma.pl

Państwowe Muzeum Etnograficzne

ul. Kredytowa 1
tel. 22 827 76 41
www.ethnomuseum.pl

Kontakt

Adventura Hostel

Ul. Francuska 11a/10
03-906 Warszawa

Tel. (+48) 720 889 133
e-mail hostel@adventura.waw.pl

Nasi Partnerzy

Hostel AdventuraWarszawa - eholiday