Home

Jeśli chcesz poczuć ciepłą domową atmosferę, spędzić noc w jednym z pokoi urządzonych w różnych stylach np. orientalnym, oceanicznym, leśnym, francuskim, skandynawskim czy wiejskim, zjeść śniadanie i odpocząć w hamaku na słonecznym tarasie. Odwiedź nas.
Przyjazny Adventura hostel w Warszawie prowadzony jest przez wieloletnich podróżników, którzy czerpali inspiracje z innych krajów. Hostel oferuje pokoje wielo i dwuosobowe z prywatną łazienką, gdzie każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Adventura hostel posiada 27 miejsc noclegowych w stolicy Polski. Każdy pokój posiada indywidualny klimat. Możesz spędzić czas w pokoju górskim z kominkiem, oceanicznym, wiejskim, leśnym i orientalnym. W pokojach, jak i w całym hostelu oglądać można zdjęcia podróżników, rysunki, pamiątki z podróży. Goście mają dostęp do widnej kuchni, jadalni, tarasu, ogrodu i kącika podróżniczego. Z tarasu z trzeciego piętra można zobaczyć zieloną część Warszawy.

Hostel Oferuje:

 • Recepcja 24h/7
 • Jadalnia i kącik wypoczynkowy
 • 4 x łazienki (3xprysznic, 2x wanna, bidet, wc)
 • Darmowe Wi-Fi w całym hostelu
 • W pełni wyposażoną kuchnię (dla chętnych: dostęp do przepisów kulinarnych z całego świata)
 • Kawę, herbatę, wodę – przez całą dobę!
 • Lodówkę z kostkarką do lodów i filtrowaną zimną wodą
 • Możliwość odpoczynku w hamaku
 • Szafki zamykane na kluczyk
 • Świeża pościel
 • Miejsce na przechowanie bagaży
 • Taras z widokiem na zieloną Warszawę
 • Ogród do dyspozycji gości
 • Możliwość skorzystania z pralni
 • Żelazko i deska do prasowania
 • Konkursy fotograficzne z nagrodami
 • Możliwość skorzystania z usług licencjonowanego przewodnika
 • Pomoc przy planowaniu dalszych podróży po Polsce i Europie
 • Na miejscu: najświeższe informacje o imprezach i innych wydarzeniach
 • Mapy Warszawy, Mazowsza i inne materiały dla aktywnych turystów

Aktualności

POKOJE I REZERWACJA

PRZYTULNY APARTAMENT

Komfortowe mieszkanie dla 2 osób przy ul. Zwycięzców (5 min pieszo od Stadionu Narodowego). W mieszkaniu jest kuchnia, łazienka z brodzikiem i pralką, płaski telewizor oraz balkon.

od 150 zł
APARTAMENT FRANCUSKI

Przytulne mieszkanie dla dwóch osób z małym aneksem kuchennym, łazienką  i balkonem z widokiem na ulicę francuską..

od 150 zł
APARTAMENT SKANDYNAWSKI

Przytulny, komfortowy i nowoczesny apartament dla 2 osób przy ul. Walecznych (5 min pieszo od Adventura Hostel). Mieszkanie posiada aneks kuchenny, lodówkę, łazienkę , pralkę oraz okna wychodzące na ogród.

od 150 zł
POKÓJ WIEJSKI

Pokój 3-osobowy z prywatną łazienką. W pokoju znajdują się akcenty dekoracji i zdjęcia z polskiej wsi.

od 160 zł
POKÓJ OCEANICZNY

Pokój 6-osobowy z ogólnodostępną łazienką. Aranżacja pokoju sprawi, że Goście poczują się jak na oceanicznej plaży.

od 50 zł/os
POKÓJ GÓRSKI

p_gorski-300x171

Pokój 8-osobowy, z ogólnodostępną łazienką. W pokoju znajduje się kominek, który nadaje wnętrzu ciepło górskiej chaty. W pokoju oglądać można zdjęcia szczytów górskich z całego świata.

od 50 zł/os
POKÓJ LEŚNY

Pokój 5-osobowy z ogólnodostępną łazienką. Wypocznij w ciszy polskiego lasu.

od 50 zł/os
POKÓJ ORIENTALNY

Pokój 3-osobowy z ogólnodostępną łazienką.

od 60 zł/os
CZĘŚĆ WSPÓLNA

Do dyspozycji gości, przestronna kuchnia, jadalnia i kącik wypoczynkowy.

Lokalizacja

Hostel jest usytuowany przy ulicy Francuskiej 11 a, w zielonej, artystycznej i międzynarodowej części miasta – Saskiej Kępie, 4 minuty spacerem od Stadionu Narodowego, plaży miejskiej i brzegu Wisły. Od centrum miasta dzieli nas jeden z najstarszych i najpiękniejszych warszawskich mostów – Most Poniatowskiego, z którego rozciąga się przepiękna panorama Warszawy i rzeki Wisły – (do Centrum 8 min tramwajem). Francuska znajduje się tuż przy Rondzie Waszyngtona, skąd można dojechać do niemal każdego zakątka Warszawy. To wyjątkowe położenie wyróżnia nas spośród innych podobnych Warszawy. To wyjątkowe położenie wyróżnia nas spośród innych podobnych noclegów w hostelach w stolicy.

Jest to doskonała lokalizacja dla turystów, stawiających na bliskość atrakcji turystycznych, centrów kulturowych, najlepszych i klimatycznych kawiarni, pub-ów i międzynarodowych restauracji, z drugiej strony ceniący sobie bezpieczeństwo, klimat starej Warszawy, zieleń i ciszę, aktywny wypoczynek (nieopodal najlepsze w Warszawie trasy rowerowe wzdłuż Wisły).

Francuska już od dawnych lat uważana była przez mieszkańców, za miejsce warszawskiej bohemy artystycznej. W kawiarniach na ulicy przesiadywała sławna polska poetka i autorka piosenek Agnieszka Osiecka. Hostel znajduje się tuż przy Jej pomniku. Niejednokrotnie w restauracjach i kawiarniach można spotkać wielu współczesnych polskich artystów. Ulica jest pełna uroku. Zachowała wiele ze starego, przedwojennego stylu. Dziś jest uważana za jedną z najbardziej klimatycznych ulic Warszawy. Porośnięta drzewami po obu stronach, sprawia wrażenie alei.

Wskazówki:
Idąc do nas od Ronda Waszyngtona podziemiami, kierujcie się na ul. Francuską (Saska Kępa), pierwsza ulica w prawo od ronda gdy jedziecie/idziecie z centrum. Teraz już tylko 4 minuty spaceru wzdłuż zieleni i uroczych kawiarni. Gdy dojdziecie do pomnika Agnieszki Osieckiej siedzącej przy stoliku Rue de Paris jesteście już prawie „w domu” , jesteśmy sąsiadami kawiarni. Dojdźcie do POCZTY – to jest nasz budynek, wciśnijcie na domofonie 10, jeszcze trochę schodów i Witajcie u przyjaciół podróżników, przyjmiemy Cię z otwartymi rękoma.

dwCentralnyZ DWORCA KOLEJOWEGO WARSZAWA- CENTRALNA (ok. 12 minut):

Autobus: – nr 117 w kierunku Praga, wysiąść na przystanku Francuska, po 2 minutach spaceru jesteście przy Adventura hostel lub 507,517, 521, 158 – wysiąść na przystanku Rondo Waszyngtona, skręcić w ulicę Francuską
Tramwaje kierunek Praga: Dojedziecie do nas każdym tramwajem jadącym w kierunku Pragi 7, 8, 9, 22, 24, 25 – po 8 min wysiąść na przystanku Rondo Waszyngtona przy Stadionie Narodowym, następnie w podziemiach kierować się na prawo w ulicę Francuską po 4 minutach spaceru jesteście przy Adventura hostel
Autobusy nocne : – N 24, N72 – wysiąść na przystanku Rondo Waszyngtona, kierować się na Francuską po 4 minutach spaceru dojdziecie do Adventura hostel.
jakdojade Sprawdz dojazd

dwWschodniZ DWORCA KOLEJOWEGO WARSZAWA-WSCHODNIA (10 minut):

Autobus: nr. 146 wysiąść na przystanku Francuska, stąd 2 min spacerem do Adventura hostel.Tramwaj: nr 7, 22, 77, wysiąść na przystanku Rondo Waszyngtona, kierować się na ulicę Francuską po 4 minuta spaceru dojdziecie do Adventura hostel
jakdojade Sprawdz dojazd

dwZachodniZ DWORCA WARSZAWA ZACHODNIA (25 minut)

Autobus: przystanek po drugiej stronie dworca, autobus nr 517, 158, wysiąść na przystanku Rondo Waszyngtona, kierować się na ulicę Francuską po 4 minuta spaceru dojdziecie do Adventura hostel

jakdojade Sprawdz dojazd

lotniskoChoppinZ LOTNISKA OKĘCIE IM. FRYDERYKA CHOPINA (ok. 40 minut):

Autobus: nr 175 wysiąść na przystanku D.H. Smyk, stąd wsiąść w dowolny tramwaj w kierunku Pragi i wysiąść na przystanku Rondo Waszyngtona, kierować się na prawo w ulicę Francuską po 4 minutach spaceru jesteście przy Adventura hostel.Autobus: nr 175 wysiąść na przystanku D.H. Smyk, stąd przesiąść się w autobus nr 117 i wysiąść na przystanku Francuska, stąd 2 minutach spacerem do Advetura hostel
Autobus: 188 w kierunku Gocławek . Wysiąść na przystanku Saska, stąd 10 minut spacerem do Adventura hostel

jakdojade Sprawdz dojazd

lotniskoModlinZ LOTNISKA MODILN (ok. 45 min):

Schuttlebus do stacji kolejowej Modlin. Wsiąść do pociągu PKP Koleje Mazowieckie kierunek Lotnisko Okęcie. Wysiąść na Dworcu Warszawa Centralna. Przesiąść się do:
Autobusy: nr 117 w kierunku Pragi– 8 min, wysiąść na przystanku Francuska stąd ok. 2 minut spacerem do Adventura hostel Tramwaje z Dworca Warszawa Centralna: nr 7, 8, 9, 22, 24, 25 w kierunku Pragi – 8 min, wysiąść na przystanku Rondo Waszyngtona; stąd ok. 4 minut spacerem do Adventura hostel.

jakdojade Sprawdz dojazd

qrcode

Ekipa

Aleksandra

Ola

Pedagog, antropolog kultury, tłumacz i pilot wycieczek. O Warszawie wie wszystko. Zna jej każdy zakamarek, najstarsze legendy i anegdoty i może o niej opowiadać godzinami, nie zanudzając nikogo przy tym. Umie znaleźć wspólny języki, zainteresować rozmową i opowieściami tych najmłodszych i najstarszych. Interesuje się ludźmi i formami w jakich przechowują pamięć o sobie. Jeździ z podróżnikami w roli pilota wycieczek po Polsce i Europie. Szpera w klimatach i kulturach różnych narodów. Lubi zadawać pytania i podróżować.

Jacek

jac_profil_1

Fotograf i podróżnik. Swoje doświadczenie zdobywał podczas wielokrotnych wypraw w najdalsze zakątki na ziemi. Fotografował Tybetańczyków podróżując autostopem. Przejechał kilka najniebezpieczniejszych dróg himalajskich lokalnymi środkami transportu. Uczestniczył w wyprawie na Pustynię Gobi, poznawał życie kambodżańskich wiosek w Ratanakiri, pływał tradycyjną łodzią po Mekongu, przemierzał góry Kashmiru. To tylko niektóre z miejsc gdzie dotarł. Podróżuje autostopem, lokalnymi środkami transportu, śpi u nowo poznanych ludzi. Uważa, że w ten sposób jest w stanie zbliżyć się do człowieka, poznać go, poczuć nastrój i uchwycić emocje na swoich fotografiach. Jest m.in. laureatem nagrody Grand Prix wystawy Fotoglob 15. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, otrzymał wyróżnienie w kategorii krajobraz w konkursie organizowanym przez serwis Foto-festiwal, zdobył nagrodę za reportaż ze swojej wyprawy :Lądem do Indii”, autor wielu wystaw fotograficznych w kraju i za granicą.

Warszawa z Przewodnikiem

Śpisz u nas? To znakomicie. A kiedy już się wyśpisz……oglądaj z nami Warszawę!

Buszujemy z Wami po Warszawie przemysłowej/technicznej, artystycznej/muzealnej, książęcej/ zabytkowej, współczesnej kawiarniano-klubowej, rowerowej, starej/żydowskiej, i tej trochę ukrytej, egzotycznej albo nieoczywistej dla oka turysty. No i przede wszystkim o tej, której nie ma a jest! Bo Warszawa to miasto magiczne i broni swoich tajemnic.

Współpracujemy także z renomowanymi przewodnikami!

Oferta skierowana jest zarówno dla turystów indywidualnych jak i grup zorganizowanych

Oto kilka przykładowych propozycji

 • Warszawa Królewska,
 • Stare i Nowe Miasto,
 • Muzeum Powstania Warszawskiego,
 • Spacer po Pradze i Saskiej Kępie,
 • Warszawa Rowerowa.

 

Sztuka Taniego Podróżowania

I. Podstawy taniego podróżowania, czyli jakie zasoby powinniśmy mieć.
II. Cel naszej podróży, czyli pierwszy plan;

 • Gdzie, dlaczego, kiedy, jak i za ile?

III. Jak obniżamy koszty poprzez:

 • Wybór sposób transportu (dotarcia do celu i na miejscu),
 • Poszukiwanie tanich połączeń. Promocje w regularnych liniach czy tanie linie lotnicze?
 • Przygotowanie się do lotów, np. jak przygotować bagaż,
 • Wybór sposobu zakwaterowania. Jak i jaki sposób noclegu będzie najlepszy,
 • Zebranie informacji o danym kraju, np. czy warto żywić się na mieście,
 • Poznanie lokalnych zwyczajów, np. czy można się targować i jak,
 • Oszczędzanie od samego początku, a więc gdzie szukać zniżek i promocji na koszty związane z podróżą.

IV. Na miejscu, czyli weryfikujemy informacje

 • Jak postępować po dotarciu do wybranego celu,
 • Na co zwracać uwagę?

Lokalne atrakcje

Zamek Królewski

pl. Zamkowy 4 (mapa)
tel. 22 355 51 70
www.zamek-krolewski.pl

Centrum Nauki Kopernik

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20 (mapa)
tel. 22 596 41 00
www.kopernik.org.pl

Muzeum Łazienki Królewskie

ul. Agrykoli 1 (mapa)
tel. 504 243 783
www.lazienki-krolewskie.pl

Muzeum Pałac w Wilanowie

ul. St. Kostki Potockiego 10/16 (mapa)
tel. 801 011 779, 22 842 07 95
www.wilanow-palac.art.pl

Muzeum Fryderyka Chopina

ul. Okólnik 1 (mapa)
tel. 22 441 62 51
www.chopin.museum

Muzeum Powstania Warszawskiego

ul. Grzybowska 79 (mapa)
tel. 22 539 79 05
www.1944.pl

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

ul. Jazdów 2 (mapa)
tel. 22 628 12 71
csw.art.pl

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki

pl. Małachowskiego 3 (mapa)
tel. 22 556 96 00
www.zacheta.art.pl

Muzeum Wojska Polskiego

Al. Jerozolimskie 3 (mapa)
tel. 22 629 52 71
www.muzeumwp.pl

Muzeum Techniki

pl. Defilad 1 , Pałac Kultury i Nauki
tel. 22 656 67 47
muzeumtechniki.warszawa.pl

Państwowe Muzeum Archeologiczne

ul. Długa 52 (mapa)
tel. 22 504 48 00
www.pma.pl

Państwowe Muzeum Etnograficzne

ul. Kredytowa 1 (mapa)
tel. 22 827 76 41
www.ethnomuseum.pl

Kontakt

Adventura Hostel

Ul. Francuska 11a/10
03-906 Warszawa

Tel. (+48) 720 889 133
e-mail hostel@adventura.waw.pl

Nasi Partnerzy

Hostel AdventuraWarszawa - eholiday